• szkola@radzanow.edu.pl
  • ul. Raciążska 53a, 06-540 Radzanów
Debata Oksfordzka ,,Szkoła nas uszczęśliwia”

Czy ,,Szkoła nas uszczęśliwia”?  Na te pytanie podczas doskonałej szermierki słownej nie w Oksfordzie, tylko w  LO w Radzanowie debatowali uczniowie klasy II i III.

Debata oksfordzka to specyficzny rodzaj debaty, w którym dwie strony dyskutują nad postawioną tezą. Celem dyskusji jest wypracowanie wspólnych wniosków lub przekonanie uczestników do swoich racji, a głównym zadaniem jest przekonujące przedstawienie argumentów oraz zbijanie argumentów strony przeciwnej. Ma ona rozwijać umiejętności z zakresu retoryki, argumentacji, wystąpień publicznych, swobody wypowiedzi i kulturalnej dyskusji.

W rolę ekspertki, która wygłosiła komentarz merytoryczny wcieliła się Poseł na Sejm RP Pani Anna Ewa Cicholska.